Anayasa Mahkemesinin 54. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri

Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesinin 54. Kuruluş Yıl Dönümü açılış töreni 25 Nisan 2016 tarihinde Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Zühtü ARSLAN'ın Yüce Divan Salonunda yaptığı açılış konuşması ile başlamıştır.

54. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Bireysel Başvuru Kararlarının Uygulanması ve Etkileri" konulu uluslararası sempozyum, 23 ülkeden Anayasa Mahkemesi Başkanları ve üyeleri ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Avrupa Konseyi ve Venedik Komisyonu temsilcilerinin katılımıyla 25-26 Nisan 2016 tarihlerinde Anayasa Mahkemesi Yüce Divan Salonunda gerçekleştirilmiş ve Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Sayın Burhan ÜSTÜN’ün kapanış konuşmasıyla sona ermiştir.

54. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliklerine katılan yabancı konuklar 26 Nisan 2016 günü öğleden sonra kendileri için Antalya’da organize edilen kültürel programa katılmışlardır.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Zühtü ARSLAN, etkinliğe katılan ülkelerden Azerbaycan, Endonezya, Pakistan, Slovenya ve Ürdün Anayasa Mahkemeleri Başkanları ile ikili görüşmelerde bulunmuştur. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi ve Kosova Anayasa Mahkemesi arasında İkili İşbirliği Anlaşması imzalanmıştır.

Etkinlikler, Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Zühtü ARSLAN’ın 28 Nisan 2016 tarihinde Antalya’da düzenlenen gala yemeğinde 54. Kuruluş Yıl Dönümüne katılan heyetlere yaptığı teşekkür konuşmasıyla sona ermiştir.

Sayın Başkanın Yaptığı konuşmanın tam metni için tıklayınız.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :