Anayasa Mahkemesinin 53. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri

Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesinin 53. Kuruluş Yıl Dönümü açılış töreni 27 Nisan 2015 tarihinde Anayasa Mahkemesi Yüce Divan Salonunda, Türkiye Büyük Millet Meclisince Sayıştay kontenjanından Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Sayın Rıdvan GÜLEÇ'in yemin töreniyle başlamış ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Zühtü ARSLAN'ın açılış konuşmalarıyla devam etmiştir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Başkanımız Sayın Zühtü ARSLAN, mahkeme üyelerimiz ile konuk Anayasa Mahkemesi başkanları ve üyelerine Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda öğle yemeği vermiştir.

Anayasa Mahkemesinin 53. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Bireysel Başvuru Kararlarının Değerlendirilmesi - Sorunlar ve Çözüm Yolları" konulu uluslararası sempozyum, 11 ülkeden Anayasa Mahkemesi Başkanları, üyeleri ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi temsilcilerinin katılımı ile 27-28 Nisan 2015 tarihlerinde Anayasa Mahkemesi Yüce Divan Salonunda gerçekleştirilmiş ve Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Sayın Burhan ÜSTÜN’ün kapanış konuşmasıyla sona ermiştir.

53. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliklerine katılan yabancı konuklar 29 Nisan 2015 günü kendileri için İstanbul’da organize edilen kültürel programa ve gala yemeğine katılmışlardır. Etkinlikler Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Zühtü ARSLAN’ın 53. Kuruluş Yıl Dönümüne katılan heyetlere teşekkür konuşmasıyla sona ermiştir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :