Anayasa Mahkemesi Başkanı ve Beraberindeki Heyetin Avusturya Ziyareti

Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç, Başkan Vekili Sayın Alparslan Altan ve Mahkeme Üyesi Sayın Zehra Ayla Perktaş beraberindeki heyet, 11-15 Mayıs 2014 tarihleri arasında Avrupa Anayasa Mahkemeleri Konferansın 16. Kongresi münasebetiyle Konferansın Dönem Başkanlığını yürüten Avusturya Anayasa Mahkemesi ev sahipliğinde düzenlenen “Avrupa’da Anayasa Mahkemelerinin İşbirliği – Mevcut Durum ve Perspektifler” konulu uluslararası konferansa katılmak üzere Avusturya’nın başkenti Viyana’ya ziyarette bulunmuşlardır.

11 Mayıs 2014 tarihinde Viyana’ya varan heyet, Viyana Büyükelçiliğimiz yetkililerince karşılanmış ve Avusturya Anayasa Mahkemesince aynı akşam verilen hoşgeldiniz resepsiyonuna katılmıştır. Ziyaretin ikinci gününde heyetimiz tarihi Hofburg Sarayı Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Konferans’ın “Başkanlar Çevresi” özel toplantısına katılmış, törensel oturum, açılış konuşmalarını ve sunuşları takip etmişlerdir. Sn. Başkan Haşim Kılıç konferansa katılan mevkidaşları ve bazı uluslararası hukuk kuruluşlarının temsilcileri ile çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunmuştur. Heyetimiz Konferans’ın ikinci günü devam oturumlarına katılmış ve kapanış oturumunu müteakip Sayın Başkan Haşim Kılıç ev sahibi Mahkeme Başkanı Sayın Gerhart Holzinger’e ziyaretimiz anısına bir hediye takdim etmiştir.

14 Mayıs 2014 günü düzenlenen sosyal program kapsamında Viyana şehir merkezinin dışındaki doğal güzellikleri ve kırsal bölgeleri gezen heyetimiz 15 Mayıs 2014 tarihinde Türkiye’ye dönmüştür.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :