Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç ve Beraberindeki Heyetin Azerbaycan Ziyareti

Azerbaycan Anayasa Mahkemesinin daveti üzerine, Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim KILIÇ, Başkan Vekili Sayın Serruh KALELİ ve beraberindeki heyet, 11-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında Azerbaycan Anayasa Mahkemesinin 15. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle 12 Temmuz 2013 tarihinde Bakü’de düzenlenen “21. Yüzyılda Anayasa Yargısı: Özellikleri ve Gelişim Yolları” konulu uluslararası konferansa katılmak üzere Azerbaycan’ın Bakü şehrine ziyarette bulunmuşlardır.

11 Temmuz 2013 tarihinde Bakü’ye varan heyet, Bakü Büyükelçiliğince verilen akşam yemeğine katılmıştır. Ziyaretin ikinci gününde heyet başkanları, Azerbaycan Anayasa Mahkemesi hâkimleri ile birlikte Azerbaycan Cumhuriyeti eski Cumhurbaşkanı Milli Lider Haydar Aliyev’in mezarını ve Azerbaycan Şehitliğini ziyaret etmiş, ardından konferansın düzenleneceği otele geçerek açılış konuşmalarını ve sunuşları takip etmişlerdir. Konferans kapsamında Sayın Başkan Haşim KILIÇ Azerbaycan Anayasa Mahkemesinin 15. Kuruluş yıldönümünü tebrik mahiyetinde bir konuşma yapmıştır.

Konferansın sonrasında heyet Azerbaycan Milli Meclisi Başkanını ziyarette bulunmuştur. Ziyaretin akabinde Bakü şehir merkezini gezen heyet Azerbaycan Anayasa Mahkemesinin katılımcılar onuruna vermiş olduğu akşam yemeğine katılmışlardır.

13 Temmuz 2013 tarihinde heyetler, Vatandaşlara Hizmetlerin Sunumuna İlişkin Olarak Devlet Dairesinin faaliyeti ve Toplumsal Yeniliklerin Tanımı Merkezini(''ASAN'') ve Azerbaycan Anayasa Mahkemesi binasını ziyaret etmiştir. Aynı gün öğleden sonra Türkiye’ye dönmüşlerdir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :