Karadağ Anayasa Mahkemesi Heyeti'nin Mahkememize Gerçekleştirdiği Çalışma Ziyareti

Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi ile Karadağ Anayasa Mahkemesi arasında 2012 yılı Nisan ayında imzalanan ikili işbirliği mutabakat belgesi kapsamında, Karadağ Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Prof. Dr. Milan Marković, Başkan Vekili Sayın Desanka Lopičić, Üyeler Sayın Fetija Međedović ve Miraš Radović 5 – 9 Haziran 2013 tarihleri arasında Mahkememize resmi ziyarette bulunmuşlardır.

6 Haziran 2013 tarihinde Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim KILIÇ tarafından Makamında kabul edilen Heyete, mahkeme ve çalışma alanları konusunda bilgi verilmiştir. Başkan Vekili Sayın Dr.Alparslan ALTAN tarafından heyet onuruna verilen öğle yemeğinin ardından yapılan toplantıda iki ülke Anayasa Mahkemesinin yapıları, görev, yetki ve işlevleri ile önemli içtihatları ayrıntılı olarak ele alınarak karşılıklı bilgi ve görüş alış verişinde bulunulmuştur.

7 Haziran 2013 tarihinde sırasıyla Yargıtay Başkanlığı, Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı ile Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanlığını ziyaret eden heyet 9 Haziran 2013 tarihinde ülkemizden ayrılmıştır.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :