Aydın ŞİMŞEK - Raportör

1977 yılında Trabzon ili Araklı ilçesi Yıldızlı Köyü’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini 1983-1995 yılları arasında Bayburt ve Trabzon’da tamamladı. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

2000 yılında Ankara Barosu’na kayıtlı olarak 6 ay süreyle Ankara Adliyesi’nde Avukatlık stajında bulundu.

15 Ağustos 2000 tarihinde Trabzon Hâkim Adayı olarak göreve başladı. 2002 - 2014 yılları arasında sırasıyla Ayvacık (Çanakkale) Hâkimi, Eynesil Hâkimi, Iğdır Hâkimi, Ordu Hâkimi ve Erzurum Hâkimi olarak görev yaptı. Hâkimlik görevleri sırasında Sulh Ceza Mahkemesi, Sulh Hukuk Mahkemesi, Asliye Ceza Mahkemesi, Asliye Hukuk Mahkemesi ve Çocuk Mahkemesi müstemir yetkileriyle çalıştı. 06 Mayıs 2014 tarihinde Adalet Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanlığı’na iç denetçi (hâkim) olarak atandı. Bu görevini sürdürürken atandığı Anayasa Mahkemesi Raportörlüğüne 05 Mart 2015 tarihinde başladı.

Görev süresi içerisinde Adalet Bakanlığı ve Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından görev yapan hâkim ve cumhuriyet savcılarına yönelik olarak verilen birçok kurs ve seminer programı ile çalıştaya katıldı. Ayrıca Kamu İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından verilen kamu iç denetim sertifika eğitimine iki ay süreyle katılarak, iç denetçi sertifikası almaya hak kazandı.

Evli olup üç çocuk babasıdır.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :