Ümit KURNAZ - Raportör

1979 yılında Konya Ereğli’de doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Konya Ereğli’de tamamlamıştır. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur.

2003 yılında T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğinde raportör yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2006 yılında İhracatı Teşvik Programlarının Demir Çelik Sektörüne Etkilerinin Değerlendirilmesi başlıklı tezi ile raportör unvanı almıştır.

2009 yılında T.C. Sayıştay Başkanlığında denetçi yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Denetçi ve başdenetçi olarak çeşitli kamu kurumlarının düzenlilik ve performans denetimlerini yürüten denetim ekipleri içinde görev almıştır. 2016 yılında Pakistan’da Ekonomik İşbirliği Örgütü Yüksek Denetim Kurumları Birliği (ECOSAI) tarafından düzenlenen performans denetimi eğitimine katılmıştır.

2014-2015 yıllarında Jean Monnet Burs Programı kapsamında Birleşik Krallık’ta bulunan Essex Üniversitesi muhasebe ve finansal yönetim yüksek lisans programını The Role of Performance Auditing in the Concept of New Public Management Reforms: Turkish Experience başlıklı tezi sonucunda takdir derecesi ile tamamlamıştır.

19.10.2017 tarihinde Anayasa Mahkemesi raportörü olarak görevlendirilmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olup yabancı dili İngilizcedir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :