Volkan ÇAKMAK - Raportör

1981 yılında Muğla’da doğan Çakmak,ortaöğrenimini Aydın Süper Lisesinde tamamlamasının ardından, 2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Muğla Barosu bünyesinde bir süre devam ettiği avukatlık stajı sonrasında başladığı İdari Yargı Hakimlik stajını tamamlamasının ardından Danıştay Tetkik Hakimliğine atanarak, Danıştay Sekizinci Dairesi ile Danıştay İdari Dava Daireleri (Genel) Kurulunda görev yapmış ve 2014 yılının Ekim ayında Anayasa Mahkemesinde raportör olarak görevlendirilmiştir.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı Yüksek Lisans programını “Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Suç ve Cezaları” adlı tez çalışması ile tamamlamış olup, aynı Anabilim Dalı bünyesinde doktora eğitimine devam etmektedir.

2011 yılının Ocak ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi alt komisyonunda gerçekleştirilen “İşyerinde Psikolojik Taciz (Mobbing) ve Çözüm Önerileri” başlıklı toplantıda konunun İdari Yargı sürecine ilişkin olarak sunum yapmış, Aydın Barosu Dergisinin Nisan 2013 sayısında öğrenci disiplin suçlarına ilişkin makalesi yayımlanmıştır. 2014 yılının Eylül ayında HSYK-Open World Projesi kapsamında katıldığı ve grup temsilcisi olarak görev aldığı programda Amerika Birleşik Devletlerinin Washington kentinde bulunan yargı kurumlarına çalışma ziyaretinde bulunmuştur. İngilizce bilen Çakmak evli ve bir çocuk babasıdır.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :