Ali HÜNER - Emekli Üye

1939 yılında Ankara’nın Elmadağ ilçesinde doğmuş, 1962 yılında Ankara Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Yedek subaylığını müteakip Hava Kuvvetlerinde askerî hâkimlik görevine başlamış, çeşitli askerî mahkemelerde askerî savcı ve askerî hâkim olarak görev yaptıktan sonra 03.08.1984 tarihinde Askerî Yüksek İdare Mahkemesi üyeliğine seçilmiş ve bu Mahkemede daire başkanlığı ve başsavcılık görevlerinde bulunmuştur.

Hüner, 22.09.1993 tarihinde Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilmiş, 15.07.1999 tarihinde Uyuşmazlık Mahkemesi başkanı olmuş, 28.05.2004 tarihinde emekliye ayrılmış ve 14.12.2010 tarihinde vefat etmiştir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :