Cafer ŞAT - Emekli Üye

03.01.1945 tarihinde Divriği’de doğmuş, Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesini bitirdikten sonra 1967 yılında Ankara Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Askerliğini Kara Kuvvetleri Komutanlığı Merkez Dairesi Tercüme Şubesinde İngilizce mütercimi olarak yapmıştır. Sırası ile Sason hâkimliği, Nallıhan tapulama hâkimliği, Ayaş hâkimliği, Yüksek Hâkimler Kurulu müfettiş hâkimliği, adalet müfettişliği, adalet başmüfettişliği, Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

29.03.1994 tarihinde Yargıtay üyeliğine, 14.07.2003 tarihinde Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilmiştir. 02.06.2004 tarihinde Uyuşmazlık Mahkemesi başkanvekiliğine seçilmiş, 03.01.2010 tarihinde emekliye ayrılmıştır.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :