Fulya Kantarcıoğlu - Emekli Üye

17.02.1948 tarihinde Ankara'da doğdu.

İlk ve ortaöğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 1969 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Mesleğe 27.10.1970'de Danıştay Yardımcısı olarak başlamıştır. 07.03.1979 yılında Anayasa Mahkemesi Raportörlüğüne, 27.07.1992'de Adalet bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı. 20.10.1994'de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca Danıştay Üyeliğine, 19.12.1995'de Cumhurbaşkanı tarafından Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildi.

17.02.2013 tarihinde emekli olmuştur.

Evli ve iki çocuk annesidir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2016
Ziyaretçi Sayısı :