Haşim KILIÇ - Emekli Başkan

13.03.1950 tarihinde Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra 1968 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine kaydolmuştur. 1972 yılında mezun olmuş, 1974 yılında Sayıştay Başkanlığında denetçi yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Denetçi, başdenetçi unvanlarını aldıktan sonra 1985 yılında Sayıştay üyeliğine, 24.11.1990 tarihinde de Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilmiştir.

07.12.1999 tarihinde Anayasa Mahkemesi başkanvekilliğine seçilmiştir. 07.12.2003 tarihinde ise ikinci kez Anayasa Mahkemesi başkanvekilliğine seçilmiştir. 22.10.2007 tarihinde birinci kez, 14.09.2011 tarihinde ikinci kez Anayasa Mahkemesi başkanlığına seçilmiş, bu görevi yürütmekte iken 10.02.2015 tarihinde emekli olmuştur.

Evli ve dört çocuk babası olup Almanca bilmektedir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :