Hüseyin KARAMÜSTANTİKOĞLU - Emekli Üye

1919 yılında Çiçekdağı’nda doğmuş, 1942 yılında Ankara Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Kırşehir’de başlayan hâkimlik stajının ardından Mihalıççık ve Söğüt hâkimliği; Eskişehir Cumhuriyet savcı yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 1949-1952 tarihleri arasında Cumhuriyet savcı yardımcılığı, ceza hâkimliği, adliye müfettişliği görevlerini yapan Karamüstantikoğlu, 30.11.1959 tarihinde Yargıtay 3. Hukuk Dairesinde raportörlüğe başlamış, 3.10.1963 tarihinde Yargıtay üyeliğine seçilmiştir. 11.02.1970 tarihine kadar Yargıtay genel sekreterliği yapmış, 20.01.1977 tarihine kadar Yüksek Seçim Kurulu üyeliği görevini sürdürmüştür.

19.9.1978 tarihinde Anayasa Mahkemesi asıl üyeliğine seçilen Karamüstantikoğlu, 01.12.1984 tarihinde emekli olmuş, 06.11.2015 tarihinde vefat etmiştir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :