İhsan KEÇECİOĞLU - Emekli Üye

1904 yılında Maraş’ta doğmuştur. Ortaöğrenimini Maraş Lisesinde ve Ankara Adliye Meslek Okulunda tamamlamış, 1928 yılında Ankara Hukuk Fakültesini bitirmiştir.

14.02.1929 tarihinde Bozdoğan savcısı olarak göreve başlayan Keçecioğlu, çeşitli illerde savcılık ve Adana Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığı yaptıktan sonra 02.09.1953 tarihinde Yargıtay üyeliğine, 05.09.1959 tarihinde de Yargıtay ikinci başkanlığına atanmıştır.

Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 02.05.1962 tarihinde Anayasa Mahkemesi yedek üyeliğine seçilen Keçecioğlu, 14.07.1969 tarihinde emekliye ayrılmış ve 12.03.1986 tarihinde vefat etmiştir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :