İsmail Hakkı KETENOĞLU - Emekli Başkan

1322 (1906) yılında Kastamonu'da doğan Ketenoğlu, Ankara Hukuk Fakültesini 1927-1928 öğretim yılında bi­tirmiştir.

1928 yılında Gaziantep Savcı Yardımcılığına atanmış ve değişik il ve ilçelerde savcılık, hâkimlik ve İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra 1952 yılında Yargıtay Üyeliğine, 1956 yılında da Yargıtay İkinci Başkanlığına atanmıştır.

1959 yılında Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Ketenoğlu, 14.6.1960 tarihinde emekliye ayrılmış; Millet Meclisi Genel Kurulunun 28.5.1962 tarihli toplantısında Anayasa Mahkemesi Asıl Üyeliğine seçilmiştir.

15.12.1970 tarihinde Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçilen Ketenoğlu, 13.7.1971 tarihinde emekli olmuş ve 1977 yılında vefat etmiştir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2016
Ziyaretçi Sayısı :