Muammer YAZAR - Emekli Üye

1917 yılında Şavşat’ta doğmuş;  1939 yılında Ankara Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra önce stajyer hâkim olarak Artvin’e, ardından Emet savcı yardımcılığına atanmıştır. Daha sonra sırasıyla Kars hâkim yardımcılığı, Artvin ceza hâkimliği, Artvin hâkimliği, Altındağ ceza hâkimliği, Yargıtay üye yardımcılığı, Yargıtay Cumhuriyet savcılığı görevlerinde bulunan Yazar, 1972 yılında Yargıtay üyeliğine ve 21.09.1978 tarihinde de Yargıtay Büyük Genel Kurulunca Anayasa Mahkemesi asıl üyeliğine seçilmiştir.

Bu görevi sürdürmekte iken 23.10.1981 tarihinde Danışma Meclisi üyeliğine getirilen Yazar, 01.03.1982 tarihinde emekliye ayrılmış; 07.09.2009 tarihinde vefat etmiştir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :