Osman Mikdat KILIÇ - Emekli Üye

1920 yılında Malatya’da doğmuş, Ankara Hukuk Fakültesini 1942 yılında bitirmiştir. 28.06.1942 tarihinde Ankara Ağır Ceza Mahkemesinde stajyer hâkim olarak göreve başlamış, yedek subaylığını Sivas’ta yaptıktan sonra 25.03.1945 tarihinde terhis olup stajına dönmüştür. Stajdan sonra Seyitgazi hâkim yardımcılığına atanmıştır.

Sırasıyla Seyitgazi Cumhuriyet savcılığı, Eskişehir Cumhuriyet savcı yardımcılığı, Osmaneli, Sinop, Diyarbakır, Gaziosmanpaşa, Üsküdar, Erzurum, İzmir Cumhuriyet savcılıkları görevinde bulunmuştur. 28.04.1975 tarihinde Yargıtay üyeliğine seçilerek Yargıtay 1. Ceza Dairesi üyeliği yapmıştır. Bu arada Yüksek Savcılar Kurulu üyeliğinde de bulunmuştur. Yargıtay Büyük Genel Kurulu tarafından 16.03.1982 tarihinde Anayasa Mahkemesi asıl üyeliğine seçilmiş, 01.07.1985 tarihinde emekli olmuş 03.09.2009 tarihinde vefat etmiştir.

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :