Selçuk TÜZÜN - Emekli Üye

1933 yılında Çorum’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra, 1960 yılında Gemerek hâkim yardımcısı olarak mesleğe girmiştir. Sırasıyla Polatlı, Ankara, Yargıtay Cumhuriyet savcılıkları, Yargıtay üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

02.05.1988 tarihinde Anayasa Mahkemesi üyeliğine ve 15.07.1993 – 18.07.1995 tarihleri arasında da Uyuşmazlık Mahkemesi başkanlığı yapmıştır. 14.02.1998 tarihinde emekli olmuş, 25.12.2010 tarihinde vefat etmiştir.

 

T.C. Anayasa Mahkemesi © 2018
Ziyaretçi Sayısı :