Başkanvekilleri ve Üyeler

15/12/1949 tarihinde Beyşehir’de doğmuştur. Sivas Dört Eylül Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1970 yılında mezun olmuştur. 31/5/1971 tarihinde Danıştay yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, 14/5/1981 tarihinde görev unvanı Danıştay tetkik hâkimi olarak değişmiş, 12/11/1990 tarihinde Danıştay savcılığına atanmıştır. 31/8/2000 tarihinde Danıştay üyeliğine seçilen, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü mezunu olan Pektaş, Danıştay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Cumhurbaşkanı tarafından 27/6/2007 tarihinde Anayasa Mahkemesi asıl üyeliğine seçilmiş, 15/12/2014 tarihinde emekli olmuştur.

Evli ve iki çocukludur.