Başkanvekilleri ve Üyeler

yazdır

25/7/1969 yılında Rize’nin Ardeşen ilçesinde doğmuştur. Ardeşen’de büyümüş; ilkokul, ortaokul ve liseyi Ardeşen’de bitirmiştir. 1987 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1991 yılında mezun olmuştur.  1993’ten itibaren İstanbul’da serbest avukatlık yapmıştır. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 26. Dönem İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisinde, Türkiye-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı ve TBMM Adalet Komisyonu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 23/7/2018-25/1/2019 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

25/1/2019 tarihi itibari ile Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçilen Seferinoğlu, evli ve Merve Gül, Furkan Safa ve Meryem Bahar adlarında üç çocuk sahibidir.