yazdır

1977 yılında Sivas’ın Suşehri ilçesinde doğmuştur. ilk ve ortaöğrenimini Suşehri ilçesinde, lise öğrenimini Samsun’un Ladik ilçesinde Akpınar Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamlamıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1999 yılında mezun olduktan sonra aynı Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı yüksek lisans ve doktora programlarını tamamlamıştır. Yüksek lisans tez konusu Türk Hukukunda Taksitle Satış Sözleşmesi, doktora tez konusu Fikir ve Sanat Eserleri Üzerindeki Çoğaltma ve Yayma Haklarının İhlali ve İhlalin Sonuçları dır.

2000 yılında İzmir hâkim adayı olarak göreve başlamış; sırasıyla Yüksekova, Keşap ve Silifke Cumhuriyet savcılığı görevlerini yapmıştır. 2011 yılında Anayasa Mahkemesi raportörü, 17/2/2015 tarihinde ise Bölümler başraportörü olarak görevlendirilmiştir.

06/9/2017 tarihinde Anayasa Mahkemesi genel sekreter yardımcısı, 11/9/2019 tarihinde Ar-İç başraportörü olarak görevlendirilmiştir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yayımlanmış eserleri şunlardır:

1. Fikir ve Sanat Eserleri Üzerindeki Çoğaltma ve Yayma Haklarının İhlali-İhlalin Sonuçları (Kitap)

2. Adil Yargılanma Hakkı Rehberi (Kitap)

3. Bireysel Başvuru Kapsamında ‘Adli Yardım’ (Bireysel Başvuru İncelemeleri-1 isimli kitabın bir bölümü)

4. Açıkça Dayanaktan Yoksunluk (Bireysel Başvuru Kriterleri Rehberi isimli kitabında bir bölüm -ortak yazım-)

5. İmar Planlarında Kamu Hizmetine Ayrılan Taşınmazların Makul Sürede Kamulaştırılmamasının Mülkiyet Hakkına Etkileri ve Buna İlişkin Bir Anayasa Mahkemesi Kararının İncelemesi (Makale)

6. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarında Eğitim Hakkı (Makale)