yazdır

1988 yılında Bolu’da doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Manisa’da tamamlamıştır. 2004 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2008 yılında mezun olmuştur.

2008 yılında Adli Yargı Hâkim ve Savcılık Sınavı'nı kazanmış ve 2009 yılında staja başlamıştır. 2011 yılında kura ile atandığı Yenipazar/Aydın hâkimliği görevinden sonra sırasıyla Bozdoğan/Aydın hâkimliği, Bulancak/Giresun Cumhuriyet savcılığı görevlerinde bulunmuş; 2017 yılında Mardin hâkimliği görevine atanmıştır. Son olarak Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 2. Heyet başkanı olarak görevi devam etmekte iken 20/5/2019 tarihinde Anayasa Mahkemesi raportörü olarak görevlendirilmiştir.

2009 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine başlamış ve “Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması” isimli tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında doktora eğitimine devam etmektedir.

Yayımlanan “Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması” isimli bir kitabı, “İfade ve Basın Özgürlüğü Çerçevesinde Soruşturma Evresinde Yayın Yasakları Üzerine Bazı Tespit ve Değerlendirmeler” ve “Çocukların Cinsel İstismarı Suçunun Basit Şekli” isimli hakemli makaleleri bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.