yazdır

1974 yılında Giresun’un Bulancak ilçesinde doğan Tekbaş, ilk ve ortaöğrenimini Bulancak ve Rize’de tamamlamış; 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

2001 yılında Türk Vergi Hukuku’nda Bakanlar Kurulu Kararlarının Yeri ve Önemi başlıklı teziyle yüksek lisansını, 2007 yılında Vergi Kanunlarının Anayasaya Uygunluğunun Yargısal Denetimi: Türkiye Değerlendirmesi başlıklı teziyle doktorasını Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır.

1992-1998 yılları arasında sağlık memurluğu görevini yürüten Tekbaş, 1998-2013 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde önce araştırma görevlisi, ardından 2009 yılından itibaren yardımcı doçent olarak görev yapmıştır. Tekbaş, 11/10/2013 tarihinde Anayasa Mahkemesi raportörü olarak görevlendirilmiştir.

Uzmanlık alanı mali hukuk olan Tekbaş’ın farklı dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Tekbaş’ın doktora tezi Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığınca kitap olarak basılmıştır.

İngilizce bilen Tekbaş, evli ve iki çocuk babasıdır.