yazdır

1982 yılında Ardahan’ın Posof ilçesinde doğan Yıldırım, ilköğrenimini aynı şehirde bitirmiştir. Lise öğrenimini Susuz (Kars) Kazım Karabekir Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladıktan sonra Ankara Hukuk Fakültesinden 2004 yılında mezun olmuştur.

Ankara hâkim adaylığı sonrasında 2006 senesinde Arsin (Trabzon) Cumhuriyet savcısı olarak mesleğe başlamış; sırasıyla Şenkaya (Erzurum), Korgan (Ordu), Tire (İzmir) hâkimi olarak görev yapmıştır. 24/9/2013 tarihinde Anayasa Mahkemesi raportörü olarak görevlendirilmiştir.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini 2009 yılında tamamlamış, 2017 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalından Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması isimli tezle doktora derecesi almıştır. Ulusal ve uluslararası çok sayıda bilimsel toplantıda Anayasa Mahkemesini temsilen tebliğler sunmuştur.

İftira ve Suç Uydurma Suçları adlı yayımlanmış bir kitabı ile hakemli/hakemsiz ulusal dergilerde insan hakları ve ceza hukuku alanlarında yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.

Yıldırım evli olup bir çocuk babasıdır.