yazdır

1988 yılında Bursa’da doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2010 yılında mezun olmuştur.

Avukatlık stajını İstanbul Barosunda 2011 yılında tamamlamıştır. Bir süre avukatlık yaptıktan sonra 2012 yılında Anayasa Mahkemesi raportör yardımcısı adaylığı görevine başlamış ve 2014 yılında raportör yardımcılığına atanmıştır.

Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında “Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları Bağlamında Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Suçu” başlıklı tezini savunarak tamamlamıştır. Doktora eğitimini ise Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında sürdürmektedir.

Askerlik hizmetini 2015 yılında 356. kısa dönem olarak tamamlamıştır.

“Çocukla Kişisel İlişki Kurma Hakkı Kapsamında Devletin Pozitif Yükümlülükleri” başlıklı mesleki tezinin kabul edilmesinin ve raportör yardımcılığında beş yıllık fiilî hizmet süresinin dolmasının ardından 28/8/2019 tarihinde Anayasa Mahkemesi raportörü olarak atanmıştır.

Mesleki ve akademik alanda yayımlanmış çalışmaları bulunmaktadır.

Yabancı dili İngilizcedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.