yazdır

1977 yılında Sorgun’da doğmuştur. 1995 yılında Yozgat Anadolu Lisesinden, 1999 yılında da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2009-2011 yılları arasında uluslararası ticaret/işletme ve ekonomi hukuku (IBEL) alanındaki yüksek lisans eğitimini Georgetown Üniversitesi Hukuk Fakültesinde (GULC) tamamlayarak L.L.M derecesi almıştır. Aynı Üniversiteden “Amerikan hukuk ingilizcesi” (American Legal English) ve “Amerikan hukukunun temelleri” (The Foundations of U.S. Law) konularında sertifika almıştır.

2000 yılında başladığı adli yargı hâkimlik/savcılık stajını Ankara’da tamamlamasının ardından 2002 yılında Ereğli/Konya hâkimliğine atanmıştır.

2003 yılında Kamu İhale Kurumunda kamu ihale uzmanı olarak görevlendirilmiştir. 2004 yılında Kamu İhale Hukuku alanında Nothingham Üniversitesinde sertifika programına katılmış ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde yapılan ihale eğitimlerinde eğitici olarak yer almıştır.

2012 yılında Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İnsan Hakları Daire Başkanlığına tetkik hâkimi olarak atanmıştır. AİHM nezdinde ülkemiz aleyhine yapılan başvurular üzerine devlet savunması ve Anayasa Mahkemesine yapılan bireysel başvurularda Bakanlık görüşü hazırlanması, AİHM’in Türkiye hakkında verdiği ihlal kararlarının ülkemizde icra edilmesi gibi görevlerden sorumlu olarak çalışmıştır.

2013 yılında bir buçuk ay süreyle Avrupa Konseyi Medya Komitesinde (Media Division) görevlendirilmiştir. 22/6/2015 tarihinde Anayasa Mahkemesinde raportör olarak göreve başlamıştır.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.