Başkanvekilleri ve Üyeler

17/2/1948 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1969 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir.

Mesleğe 27/10/1970 tarihinde Danıştay yardımcısı olarak başlamıştır. 7/3/1979 tarihinde Anayasa Mahkemesi raportörlüğü, 27/7/1992 tarihinde Adalet Bakanlığı müsteşar yardımcılığı görevlerine atanmıştır. 20/10/1994 tarihinde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca Danıştay üyeliğine, 19/12/1995 tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilmiştir. 17/2/2013 tarihinde emekli olmuştur.

Evli ve iki çocuk annesidir.