yazdır

1977 yılında Sorgun’da doğmuştur. 1995 yılında Yozgat Anadolu Lisesinden, 1999 yılında da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

2000 yılında başladığı adli yargı hâkimlik/savcılık stajını Ankara’da tamamlamasının ardından 2002 yılında Konya Ereğli hâkimliğine atanmıştır.

2003 yılında Kamu İhale Kurumunda kamu ihale uzmanı olarak görevlendirilmiştir. 2004 yılında Kamu İhale Hukuku alanında Nottingham Üniversitesinde sertifika programına katılmış ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde yapılan ihale eğitimlerinde eğitici olarak yer almıştır.

2009-2011 yılları arasında “Uluslararası Ticaret/İşletme ve Ekonomi Hukuku” alanındaki yüksek lisans eğitimini Washington, DC’de bulunan Georgetown Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlayarak LL.M. derecesi almıştır. Aynı Üniversiteden “Amerikan Hukuk İngilizcesi” ve “Amerikan Hukukunun Temelleri” konularında sertifika almıştır.

2012 yılında Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İnsan Hakları Daire Başkanlığına tetkik hâkimi olarak atanmıştır. AİHM nezdinde ülkemiz aleyhine yapılan başvurular üzerine devlet savunması ve Anayasa Mahkemesine yapılan bireysel başvurularda Bakanlık görüşü hazırlanması, AİHM’in Türkiye hakkında verdiği ihlal kararlarının ülkemizde icra edilmesi gibi görevlerden sorumlu olarak çalışmıştır.

2013 yılında bir buçuk ay süreyle Avrupa Konseyi Medya Komitesinde görevlendirilmiştir.

2018 yılında iki ay süreyle Hollanda’da Leiden Üniversitesi Hukuk Fakültesinde misafir araştırmacı olarak bulunmuş, toplantı ve ifade özgürlüğü konularında araştırma yapmıştır.

Yapay zeka ve hukuki sorumluluk alanında doktora tez çalışması devam etmektedir.

22/6/2015 tarihinde Anayasa Mahkemesinde raportör olarak 12/3/2021 tarihinde de genel sekreter yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.