yazdır

1975 yılında Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde doğmuştur. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

1996 yılında Çanakkale Barosuna bağlı olarak başladığı avukatlık stajını Kars Barosunda tamamlamış ve Sarıkamış’ta bir yıl avukatlık yapmıştır. 1999 yılında başladığı hâkimlik stajını 2002 yılında tamamlayarak Elazığ Cumhuriyet savcısı olarak göreve başlamıştır. 2004 yılında Ortaköy (Çorum) Cumhuriyet savcılığına atanmıştır. 2003 yılında atandığı Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürlüğünde tetkik hâkimliği görevini yürütürken 27/7/2009 tarihinde Anayasa Mahkemesi raportörü olarak atanmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Charlottesville City Schoolda on bir ay İngilizce dil eğitimine devam etmiştir. 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne alternatif uyuşmazlık çözüm yollarıyla ilgili on dört günlük bir çalışma ziyaretinde bulunmuştur.

2008 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Anayasa Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisansını, 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamlamıştır.

İngilizce bilmekte olup evlidir ve Duru Yağmur ile Doruk Çağan’ın annesidir.